SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5
im. Władysława Broniewskiego w Płocku
09-401 Płock ul. Krakówka 4   tel. 24 262-31-08   fax. 24 269-65-05

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

5 marca w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na akademii uczniowie z wielkim zaangażowaniem wyrecytowali wiersze a szkolny chór swoim znakomitym występem uświetnił uroczysztość. W organizację wydarzenia zaangażowane były: p. Kluczyńska-Pach oraz p. Bitkowska.

    

galeria >>>więcej<<<

67 lat temu, 1 marca 1951r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, władze komunistyczne rozstrzelały siedmiu członków Niepodległościowego IV Zarządu Głównego Zrzeszenia ,,Wolność i Niezawisłość”. Rocznica tej zbrodni obchodzona jest od 2011 roku jako Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych”- żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. W naszej szkole uczniowie pod kierunkiem nauczycielki historii p. Katarzyny Pietrzak przygotowali okolicznościową wystawę poświęconą bohaterom.

Copyright © 2011 SP5 Wszelkie prawa zastrzeżone
Autor: mgr inż. Daniel Kozłowski