DZIEŃ KOBIET W CENTRUM NAUKI KOPERNIK

galeria>>>więcej<<<

7 marca 2018 roku uczniowie klas Va i VIIa naszej szkoły wzięli udział w wyjeździe do Warszawy. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Jest to interaktywna wystawa, na której znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Zwiedzając przez 4 godziny obiekt w grupach, uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Dzięki temu dotychczas skomplikowane prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe i jasne. Przekonali się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Czas w tym niesamowitym miejscu minął wszystkim nieubłaganie. Niestety, wszystko co fajne, szybko się kończy. Trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni dotarliśmy do Płocka.