Kampania społeczna „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

Przypominamy wszystkim uczniom i rodzicom, że od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze, poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy. Zasada jest prosta: im jesteśmy bardziej widoczni, tym lepiej. W związku z tym Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie od kilku miesięcy prowadzą kampanię społeczną „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

galeria>>>więcej<<<

W ramach tej kampanii 25 maja 2018r. w naszej szkole odbyło się spotkanie poświęcone poprawie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz promocji używania elementów odblaskowych. Uczniowie wzięli udział w trzech panelach promujących bezpieczeństwo. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Płocku przeprowadzili naukę jazdy po torze rowerowym, policjanci z KM Policji w Płocku omówili tematykę zawartą w filmie "...tak, chcę być bezpieczny", natomiast ratownicy przekazali dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Na koniec każdy uczeń otrzymał zestaw elementów odblaskowych (na plecak, rękaw, buty lub rower).

Mamy nadzieję, że otrzymane elementy odblaskowe będą właściwie wykorzystywane przez naszych uczniów, a tym samym z pewnością przyczynią się do zwiększenia ich bezpieczeństwa na drodze.