Uczymy się - bawiąc
"Zielona szkoła" w Sendeniu

Uczniowie klasy IVb i IVc wraz z opiekunami w dniach 24 i 25 września przebywali na "zielonej szkole" w Sendeniu. Dwudniowy pobyt wypełniony był wieloma atrakcjami. Rozpoczął się od wizyty w Nadleśnictwie Łąck. Tu wypoczynek połączony został z edukacją przyrodniczo - leśną. Uczestniczyliśmy w zajęciach w Izbie Leśnej oraz na ścieżce dydaktycznej. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach integracyjnych oraz zajęciach przyrodniczych, które wzmocniły naszą świadomość ekologiczną. Ostatnim punktem tego dnia była dyskoteka.

galeria>>>więcej<<<

Kolejny dzień przyniósł nowe wyzwania. Zaczęliśmy od nauki pieczenia chleba. Wzięliśmy udział w warsztatach "Od ziarenka do bochenka", których zwieńczeniem było upieczenie przez każdego z nas własnego chleba. Następnie czekała na nas atrakcyjna lekcja przyrody w terenie, podczas której poznaliśmy odnawialne źródła energii. Pobyt w Sendeniu zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek oraz wspólną zabawą przy ognisku.