SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5
im. Władysława Broniewskiego w Płocku
09-401 Płock ul. Krakówka 4 tel. 24 262 31 08
e-mail: sekretariat.sp5@plocman.pl

 Zaśpiewajmy 100 lat Niepodległej!

Nasza szkoła włączyła się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się akademią wprowadzającą nas w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli nigdy się nie poddał. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład najmłodszych ich uczestników. Interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć trud walki o niepodległość.

Kolejnym punktem uroczystości był Festiwal Pieśni Patriotycznych. Następnie o godzinie 11.11 cała społeczność naszej szkoły odśpiewała hymn narodowy z dumą podkreślając przynależność do narodu polskiego.

 

galeria>>>więcej<<<

Bądź dumny – jesteś Polakiem!

„Sztuką jest umierać dla ojczyzny,
ale największą sztuką jest dobrze żyć dla niej.”

kard. Stefan Wyszyński

Po szkolnych uroczystościach z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości
gimnazjaliści zapalili znicze na Miejscach Pamięci Narodowej oraz grobach
ludzi budujących Niepodległą znajdujących się na cmentarzu w Radziwiu.

 

Copyright © 2011 SP5 Wszelkie prawa zastrzeżone
Autor: mgr inż. Daniel Kozłowski