Spotkanie z pisarką        //       galeria>>>więcej<<<

15 listopada uczniowie klas VI naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panią Katarzyną Ryrych. Pisarka  jest absolwentką filologii angielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim i obecnie, oprócz pisania, zajmuje się nauczaniem języka angielskiego w polskiej armii. Katarzyna Ryrych opowiedziała o początkach swojej twórczości literackiej, która rozpoczęła się już w szkole podstawowej. Autorka podkreślała, że w swoich książkach zawsze pisze prawdę, dokładnie zapoznaje się z tematem, a swoich bohaterów kreuje na podstawie osób, które zna. Podejmuje tematy ważne, potrzebne i bliskie ludziom. Inspiracją do pisania zarówno wierszy, jak i prozy, są doświadczenia życiowe, prawdziwe historie ludzi jak i zwierząt. Podczas spotkania wciągnęła uczestników w rozmowę o problemach, potrzebach i marzeniach młodzieży współczesnej. Uczniowie również chętnie zadawali pytania.