Graliśmy i śpiewaliśmy
dla najmłodszych - XXVII WOŚP

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Tradycyjnie już uczniowie - wolontariusze z SP nr 5 zbierali pieniądze na ulicach naszego miasta. Mimo deszczowej pogody, Płocczanie chętnie wspierali akcję, otrzymując w zamian tradycyjne, czerwone serduszka. Klaudia. Ola i Dominika z klas III gimnazjum oraz Daria, Natalia i Oliwia z klasy VI b zebrały łącznie 2899,68 zł. W finał WOŚP włączyła się również szkolna wokalistka: Natalia Kawszyn, która wystąpiła z koncertami: w sobotę w Galeriach Wisła i Mazovia oraz w niedzielę w Orlen Arenie. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla 50 specjalistycznych szpitali dziecięcych.
------------------------------------------------ - -----------------------------------------------------------

Niestety dotarły do nas też smutne wiadomości
– prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł w wyniku ran
odniesionych podczas „światełka do nieba” na finale WOŚP w Gdańsku.
Jednocząc się w bólu z rodziną Pana Prezydenta, przekazujemy wyrazy współczucia.