Czym zajmuje się Bank?

Gościliśmy w szkole przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Skierniewicach (Oddział w Płocku). Przeprowadzili oni lekcje w klasie 1b celem przybliżenia dzieciom pracy w Banku. Po krótkim wstępie teoretycznym opisującym: czym zajmuje się Bank?, jaką instytucją jest Bank?, jakie sprawy można załatwić w tejże instytucji?, zdecydowanie większą ilość czasu poświęcono na część praktyczną. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Dowiedziały się na co dzielą się pieniądze (BANKNOTY i MONETY), skąd pochodzą pieniądze, gdzie są drukowane. Poznały nominały monet i wartości banknotów, jak również znaki zabezpieczające tzw. wodne  banknotów, które oglądały pod lampą ultrafioletową. Liczyły pieniądze na liczarce do pieniędzy. Kalkowały monety na kartce papieru. Wysłuchały bajki o oszczędzaniu. Na pożegnanie otrzymały podarunki od Banku i zrobiono pamiątkowe zdjęcie.