SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5
im. Władysława Broniewskiego w Płocku
09-401 Płock ul. Krakówka 4   tel. 24 262-31-08   fax. 24 269-65-05

Warsztaty były dla nas kulinarną ucztą i inspiracją.

galeria>>>więcej<<<

Pani Małgorzata Natkowska z córką Wiktorią przygotowały dla nas warsztat kulinarny. Przy wspólnym stole, wokół którego zebrały się dzieci z opiekunami i nauczycielki naszej szkoły, przygotowaliśmy zdrowe przekąski na drugie śniadanie, upiekliśmy włoskie focaccio z dodatkiem ziół, zrobiliśmy razowe grzanki z wyśmienitą pastą warzywną i roladki z dodatkiem świeżych warzyw. Własnoręcznie formowaliśmy ciastka owsiane i śnieżne zdrowe rafaello z kaszy jaglanej i wiórków kokosowych. Największym smakowym zaskoczeniem był dla nas wegański mus czekoladowy i jego podstawowy składnik aquafaba, czyli płyn z puszki ciecierzycy. Pani Małgosia wyczarowała z niego puszystą pianę, która w połączeniu z płynną czekoladą stała się wyśmienitym deserem.


Copyright © 2011 SP5 Wszelkie prawa zastrzeżone
Autor: mgr inż. Daniel Kozłowski