SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5
im. Władysława Broniewskiego w Płocku
09-401 Płock ul. Krakówka 4   tel. 24 262-31-08   fax. 24 269-65-05

21. Piknik Europejski za nami

Ulicami miasta przeszła barwna parada, a na Starym Rynku uczniowie płockich szkół stworzyli wyjątkowy targ europejski. Mieszkańcy Płocka mogli spacerować między stoiskami ze wszystkich zakątków Europy! Wśród tych stoisk - kram przygotowany przez nas - przedstawicieli Szkoły Podstawowej nr 5 w Płocku. Reprezentowaliśmy Litwę oraz miasto partnerskie Możejki. Na naszym kramie płocczanie mogli przejrzeć ilustrowane przewodniki po Litwie, nauczyć się kilku słów w języku litewskim oraz zapoznać się z najważniejszymi atrakcjami turystycznymi Litwy i Możejek. Rozdawaliśmy także kolorowe ulotki i flagi litewskie. Nasz kram odwiedziła delegacja gości z Możejek, która pogratulowała nam pomysłu i serdecznie podziękowała za barwne przedstawienie i przybliżenie Litwy mieszkańcom naszego miasta.

Uczniowie naszej szkoły nie tylko przygotowali stoisko, ale również wzięli udział w "Grze miejskiej" oraz zaprezentowali na scenie swoje zdolności muzyczne. Przed płocką publicznością zatańczyli taniec z flagami litewskimi.

   

 galeria>>>więcej<<<


Copyright © 2011 SP5 Wszelkie prawa zastrzeżone
Autor: mgr inż. Daniel Kozłowski