SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5
im. Władysława Broniewskiego w Płocku
09-401 Płock ul. Krakówka 4 tel. 24 262 31 08
e-mail: sekretariat.sp5@plocman.pl

Klasa III C oddziałów gimnazjalnych wraz z opiekunami
podąża "bursztynowym szlakiem".

 

Wyjątkowo zimny początek maja sprawił, że uczestnicy wycieczki  ze zgrozą myśleli o tym, jaką aurą przywita ich Trójmiasto. Telewizyjne relacje pogodowe spowodowały, że w walizkach znalazły się ciepłe kurtki i czapki, a nie krótkie spodenki.

Środa - 15 maja - w komplecie wyruszamy na północ Polski.

Podobno, żeby zrozumieć średniowiecze, trzeba choćby na moment się w nim znaleźć. Stad nasz pomysł na pierwszy przystanek w Gniewie. Potężny zamek w filigranowym miasteczku ujrzeliśmy w promieniach słońca. W tempie strzały wystrzelonej z łuku wbiegamy do przepięknego miejsca – zamku, gdzie rozpoczynamy swoją przygodę. Niesamowity klimat starych, chłodnych murów spowitych mrokiem, cisza na dziedzińcu, błyszczące kostki bruku - to urok gotyckiej budowli.

Drugi dzień to wizyta w Gdańsku. Spotykamy się z przewodnikiem na Placu Solidarności. Następnie przejeżdżamy do centrum Gdańska i poznajemy atrakcje Głównego Miasta. To właśnie tutaj znajdują się najpiękniejsze zabytki Gdańska. Podziwiamy Złotą Bramę, Ratusz Głównego Miasta, słynną Fontannę Neptuna, Dwór Artusa. Wchodzimy również do Bazyliki Mariackiej Wniebowzięcia NMP, następnie przechadzamy się przepiękną ulicą Mariacką, spacerujemy wzdłuż Motławy ulicą Długie Pobrzeże, żeby dotrzeć do Żurawia. Miasto to robi na nas ogromne wrażenie.

Ostatni dzień naszego pobytu nad morzem to wizyta na obiektach latarniowych w Rozewiu. Zwiedziliśmy tam również salę wystawową, gdzie podziwialiśmy obrazy o tematyce morskiej. Zwieńczeniem wycieczki był spacer Aleją Gwiazd Sportu we Władysławowie.

     

 galeria>>>więcej<<<


Copyright © 2011 SP5 Wszelkie prawa zastrzeżone
Autor: mgr inż. Daniel Kozłowski