SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5
im. Władysława Broniewskiego w Płocku
09-401 Płock ul. Krakówka 4 tel. 24 262 31 08
e-mail: sekretariat.sp5@plocman.pl

Wyjątkowo gorący ROWEROWY MAJ

galeria>>>więcej<<< 

   
   

W pierwszych dniach maja nasza placówka po raz pierwszy włączyła się w kampanię promującą zdrowy styl życia pod hasłem "Rowerowy Maj". Chętni uczniowie i pracownicy dojeżdżali do szkoły w sposób aktywny - przesiedli się na rowery, hulajnogi, rolki oraz wrotki. Akcja poprzedzona była warsztatami i prelekcjami na temat bezpiecznego poruszania się po drogach przeprowadzonymi przez przedstawicieli policji, koordynatora oraz wychowawców. Aby zwiększyć wiedzę dzieci na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i poprawić ich umiejętności jazdy na rowerze przeprowadzano szkolenia - szczególnie uczniów klas IV, których zwieńczeniem był egzamin na kartę rowerową przeprowadzony w obecności pracowników WORD-u oraz policji.

Kampania "Rowerowy Maj" cieszyła się ogromną popularnością wśród uczniów. Dzieci chętnie korzystały z tej formy ruchu. Ważnym był również element rywalizacji. Młodzi uczestnicy ruchu drogowego codziennie pilnowali wklejania naklejek do dzienniczków i umieszczania ich na plakatach klasowych. Odwiedzili nas też przedstawiciele policji i sprawdzili stan techniczny rowerów. Byli pod wrażeniem ilości pojazdów przed budynkiem szkoły oraz zwrócili uwagę na właściwe wyposażenie rowerów.

Dodatkową atrakcją tej kampanii był rodzinny rajd rowerowy. Zorganizowany został 18 maja przy współpracy z Radą Osiedla Radziwie. Uczestnicy rajdu - grupa 80 osób - miała do pokonania na jednośladach około 11 kilometrów. Na mecie na rowerzystów czekała niespodzianka. Było nią losowanie nagród, w tym głównej - roweru. Szczęście uśmiechnęło się do uczennicy klasy IVb - Julii Brzozowskiej. To ona odjechała z rajdu nowym jednośladem. Aby ostudzić emocje związane z losowaniem zaprosiliśmy chętnych do wspólnej jazdy na rolkach. Pani Małgorzata Łakoma i jej córki Maja i Lena podzieliły się z nami swoją pasją i korzyściami wypływającymi z uprawiania tego sportu. Wszystko zaczęło się od córek - opowiadała Pani Małgorzata - miałam dość biegania za nimi, kupiłam rolki i zaczęłam jeździć. Dziś wszystkie jeżdżą doskonale, choć różnymi stylami.   Zajęcia odbyły się w ramach kolejnego spotkania realizowanego w projekcie: „Naucz mnie Mamo, naucz mnie Tato” finansowanego przez Fundusz Grantowy dla Płocka.

Niestety, miesiąc maj ma się już ku końcowi. Mamy jednak nadzieję, że dobre nawyki pozostaną i wielu uczniów i pracowników naszej placówki będzie kontynuować aktywne dojazdy do szkoły.

 

Szanowni Rodzice!
Dziękujemy Wam za zaangażowanie w kampanię.
To na Was spoczywała decyzja o uczestnictwie dzieci w akcji oraz właściwe przygotowanie sprzętu.
Dziękujemy za właściwą postawę, a często towarzyszenie dziecku w drodze do szkoły.


Copyright © 2011 SP5 Wszelkie prawa zastrzeżone
Autor: mgr inż. Daniel Kozłowski