Wycieczka do Pułtuska
Ciekawa lekcja w niezwykłym miejscu...

galeria>>>więcej<<<

26 września uczniowie klas Vb i Vc wraz z opiekunami wyruszyli do Pułtuska - malowniczo położonego miasteczka w rozwidleniu rzeki Narew.

Zatrzymaliśmy się w Domu Polonii, by wziąć udział w lekcji "Gawęda o zachowaniu się przy stole". Pod kierunkiem zamkowego Mistrza Kelnerstwa dowiedzieliśmy się, jak należy zachowywać się w restauracji, spożywać posiłki oraz korzystać z zastawy stołowej. Następnie przy przygotowanym obiedzie mieliśmy możliwość wykorzystania zdobytych umiejętności w praktyce. Kolejny punkt wycieczki to zwiedzanie zamku - jednej z najbardziej znanych średniowiecznych budowli na północnym Mazowszu. Z zamkowej wieży podziwialiśmy panoramę miasta, a w szczególności rynek, który jest najdłuższym rynkiem brukowanym w Europie. Przebywając w zbrojowni zamkowej poczuliśmy się jak średniowieczni rycerze i damy ich serca.

Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Płocka.