„Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

galeria>>>więcej<<<

Okazją do zaproszenia najmłodszych w podróż przez świat literatury dziecięcej był obchodzony 29 września Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie klas I-III przystąpili do programu edukacyjnego "Szkolne przygody Gangu Słodziaków", którego patronem jest siec sklepów Biedronka. Celem podjętych działań jest budowanie nawyku codziennego czytania. Dzieci otrzymały materiały motywacyjne: mini albumy na naklejki, które inspirują do codziennego głośnego czytania. W trakcie trwania programu uczniowie za każde codzienne, głośne czytanie otrzymują naklejkę. Ponadto każda klasa otrzymała książki „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej oraz maskotki przedstawiające zwierzęta żyjące w lesie. Pomysłodawcą akcji i fundatorem nagród w konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” jest sieć sklepów Biedronka”.

Uczniowie wzięli udział w głośnym czytaniu zorganizowanym 8 listopada z okazji Dnia Głośnego Czytania. Głównym elementem dekoracji były wspaniałe słodziaki wykonane przez uczniów i ich rodziców umieszczone pod równie imponującym drzewem. Krainę wieńczyła rzeka wykonana z plastikowych korków od butelek. Klasa 3a wykorzystując opakowania po jogurtach posadziła żołędzie i kasztany. Z niecierpliwością czekamy na młode drzewka.

Bardzo dziękujemy nauczycielom, dzieciom i rodzicom za bardzo duże zaangażowanie i pomoc.