Dzień Bezpiecznego Internetu

to projekt, który ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałaniaw dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo.

Wspieramy
Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

Działamy Razem

W ramach realizacji projektu DBI 2021 w Szkole Podstawowej nr 5 w Płocku zaplanowano:

zgłoszenie inicjatywy na platformie Saferinternet - NR: 20213912
zamieszczenie informacji o DBI 2021 oraz materiałów edukacyjnych dla uczniów, nauczycieli i rodziców,
przeprowadzenie warsztatów dla uczniów klas 4 - 8 w czasie lekcji informatyki na platformie Teams i mobidziennika: 9 – 16. 02. 2021r.
udział nauczycieli w konferencji on-line.

Na potrzeby realizacji projektu Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 chętni Uczniowie naszej szkoły zgromadzli interesujące materiały, które zaprezentowali w aplikacji Sway.

W dzisiejszym materiale przedstawiamy Swaya Magdy - uczennicy klasy 7.

Zapraszamy wszystkich nauczycieli i uczniów do podejmowania rozmów o bezpiecznym korzystaniu z internetu podczas wszystkich zajęć w tym tygodniu, a także do zapoznania się z zamieszczonymi niżej materiałami.

_______________dla Uczniów i Nauczycieli_________________

Materiały instruktażowe dla uczniów szkół podstawowych, kl.1-3