„Naucz mnie Mamo, naucz mnie Tato”

Projekt „Naucz mnie Mamo, naucz mnie Tato” napisany przez nauczycielkę Marzennę Matkowską realizowany w Szkole Podstawowej nr 5 otrzymał grant z Funduszu Grantowego dla Płocka. Uroczyste wręczenie grantu i okolicznościowego czeku odbyło się 3 grudnia podczas ogłoszenia laureatów IX edycji konkursu grantowego dla organizacji pozarządowych i III edycji konkursu grantowego dla osób indywidualnych i grup nieformalnych.

Projekt realizowany będzie do 19.06.2019r. Do realizacji projektu zaprosiliśmy rodziców naszych uczniów, rodziców z pasją, otwartych na współpracę ze szkołą. To rodzice będą prowadzić zajęcia dla dzieci, innych rodziców, nauczycieli i chętnych mieszkańców osiedla. Wielu naszych rodziców wykonuje ciekawe zawody, wielu z nich ma różnorodne zainteresowania oraz pasje, które pozwalają im być niezwykłymi rodzicami i które urozmaicają życie rodzinne. Dostrzegamy ich ogromny potencjał i pragniemy wspólnie oddziaływać na dzieci w zdobywaniu wiedzy i ich wychowywaniu. Przewidzieliśmy różnorodną tematykę zajęć, która umożliwi zainteresowanie projektem szerokiej grupy dzieci, młodzieży i dorosłych, zarówno tych, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, jak również dla tych, którzy preferują inną ciekawą, przydatną, relaksującą aktywność. Zaplanowaliśmy spotkanie o zdrowiu, warsztat wykonywania wyjątkowej biżuterii techniką soutache, robótki ręczne - szydełkowanie, zajęcia kulinarne – zdrowe II śniadanie, spotkanie z klubem krótkofalowców, zajęcia plastyczne – papierowa wiklina, zajęcia na rolkach, zajęcia sportowe, a na zakończenie wspólny festyn.

23 listopada odbyło się spotkanie z lekarzem, panią Joanną Bilską o tematyce prozdrowotnej i profilaktyce wad postawy. Dzieci zapoznały się też z aktualną piramidą zdrowego żywienia i aktywności fizycznej dla dzieci i młodzieży.

28 listopada pod opieką pani Beaty Żółtowskiej uczyliśmy się robić biżuterię techniką soutache. Łatwo nie było, ale bardzo się staraliśmy.

galeria>>>więcej<<<