SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5
im. Władysława Broniewskiego w Płocku
09-401 Płock ul. Krakówka 4 tel. 24 262 31 08, +48 785 501 372
e-mail: sekretariat.sp5@plocman.pl

images/stories/201819/krotkofalowcy/3.jpg
Tata Karola wraz z klubem krótkofalowców - SP5KUT

images/stories/201819/soutache/47232129_930319750689634_7539280532203372544_n.jpg
Mama Oskara, uczyła nas robić biżuterię techniką soutache
images/stories/201819/szydelkowanie/47686883_1957579541213153_8708904215436591104_n.jpg
 Pasjonaci robótek ręcznych 
 
 
images/stories/201819/profilaktyka/20181123_131027.jpg
Spotkanie o tematyce prozdrowotnej

images/stories/201819/warsztaykulinarne/P4010171.JPG
Warsztaty były dla nas kulinarną ucztą i inspiracją 

images/stories/201819/rowerowymaj/IMG_20190518_134659.jpg
Jeździmy na rolkach

images/stories/201819/wiklina/55521013_2283912784998503_3140823937621950464_n.jpg
Papierowa wiklina to wyplatanie różnego rodzaju przedmiotów z cieniutkich rurek papieru
images/stories/201819/mamotato/IMG_20190607_170901.jpg
Wieczór Wdzięczności
images/stories/201819/projektnauczmniemamo/1.JPG
Podsumowanie Projektu "Naucz mnie mamo, naucz mnie tato" 
   


Wieczór Wdzięczności

W piątkowe popołudnie, 7 czerwca,  mogliśmy uczestniczyć w Wieczorze Wdzięczności, które było popołudniowym spotkaniem, niespodzianką, dla rodziców prowadzących zajęcia. Zaproszone rodziny otrzymały prezenty i wysłuchały wierszy recytowanych przez dzieci z naszej szkoły. Były lampiony, kwiaty, świece i wspólne świętowanie, podziękowania i plany na kolejne spotkania. 

Serdecznie dziękuję Państwu:

Joannie i Piotrowi Bilskim, rodzicom Karola
Pani Ewelinie Jankowskiej, mamie Filipa
Pani Małgorzacie Łakomy, mamie Mai i Leny
Pani Małgorzacie Natkowskiej, mamie Zuzanny i Wiktorii
Pani Agnieszce Pachniewskiej, mamie Weroniki
Pani Beacie Żółtowskiej, mamie Oskara

Na zakończenie projektu, które odbędzie się 14 czerwca  przewidziany jest szkolny festyn, podczas którego będziemy tańczyć, malować,
uczestniczyć w zawodach sportowych i przygotowywać autorskie śniadanie.


Jeździliśmy na rolkach! 

18 maja, w ramach kolejnego spotkania realizowanego w ramach projektu „Naucz mnie Mamo, naucz mnie Tato” finansowanego przez Fundusz Grantowy dla Płocka, jeździliśmy na rolkach!

Pani Małgorzata Łakoma i jej córki Maja i Lena podzieliły się z nami pasją do jazdy na rolkach i korzyściami wypływającymi z uprawiania tego sportu. Wszystko zaczęło się od córek - opowiadała Pani Małgorzata - miałam dość biegania za nimi, kupiłam rolki i zaczęłam jeździć. Dziś wszystkie jeżdżą doskonale, choć różnymi stylami.   Pisanie o tym wydarzeniu to za mało, trzeba obejrzeć zdjęcia. Zajęcia zaciekawiły także rodziców, jest szansa na wspólne zajęcia dla nich. 


 Warsztaty były dla nas kulinarną ucztą i inspiracją.

galeria>>>więcej<<<

Pani Małgorzata Natkowska z córką Wiktorią przygotowały dla nas warsztat kulinarny. Przy wspólnym stole, wokół którego zebrały się dzieci z opiekunami i nauczycielki naszej szkoły, przygotowaliśmy zdrowe przekąski na drugie śniadanie, upiekliśmy włoskie focaccio z dodatkiem ziół, zrobiliśmy razowe grzanki z wyśmienitą pastą warzywną i roladki z dodatkiem świeżych warzyw. Własnoręcznie formowaliśmy ciastka owsiane i śnieżne zdrowe rafaello z kaszy jaglanej i wiórków kokosowych. Największym smakowym zaskoczeniem był dla nas wegański mus czekoladowy i jego podstawowy składnik aquafaba, czyli płyn z puszki ciecierzycy. Pani Małgosia wyczarowała z niego puszystą pianę, która w połączeniu z płynną czekoladą stała się wyśmienitym deserem.


Tata Karola, który wraz z klubem krótkofalowców – SP5KUT

Swoją pasją podzielił się z nami pan Piotr Bilski, tata Karola, który wraz z klubem krótkofalowców – SP5KUT - działającym w Płocku, opowiadał, jak w łatwy i darmowy sposób poznać i porozmawiać z ludźmi z całego świata, i to bez Internetu i telefonu. Dodatkowo poznaliśmy różne sposoby nawiązywania łączności. Uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe dyplomy.  


Uczniowie klasy VB uczestniczyli w spotkaniu o tematyce prozdrowotnej. Zajęcia poprowadziła pani Joanna Bilska, która rozmawiała z uczniami o tym, jak zapobiegać wadom postawy u dzieci i młodzieży. Przekazała, podstawowe informacje dotyczące badań przesiewowych u dzieci  i młodzieży w wieku szkolnym. Dzieci poznały piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej dla dzieci i młodzieży. Na zajęciach uczniowie mogli się sprawdzić w siatkach centylowych, badali wzrok tablicami do badania wzroku, nauczyli się korzystać z aparatu do mierzenia ciśnienia, poznali kalkulator do mierzenia BMI. Szczególnym zainteresowanie cieszył się atlas człowieka. Spotkanie pomagał prowadzić syn lekarki Karol, uczeń tejże klasy. na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał ulotkę z piramidą żywienia i ulotkę dotyczącą wad postawy.

Spotkanie o tematyce prozdrowotnej

 


 Papierowa wiklina to wyplatanie różnego rodzaju przedmiotów z cieniutkich rurek papieru,

której uczyliśmy się 21 marca. Najpierw nauczyliśmy się zwijać cienkie rurki, a tu bardzo przydatne okazały się patyczki do szaszłyków i nasze sprawne dłonie. Potem z pomocą bardzo cierpliwej i pomysłowej pani Agnieszki Pachniewskiej oraz jej córki Weroniki łączyliśmy rureczki ze sobą. Wszystkim uczestnikom warsztatu udało się wykonać wielkanocne jajo.


Rodzinne szydełkowanie: łączymy naukę z pasją, łączymy pokolenia...

W piątkowe popołudnie 7 grudnia spotkaliśmy się na rodzinnym szydełkowaniu. Tym razem zajęcia poprowadziła pani Ewelina Jankowska, pasjonatka robótek ręcznych, towarzyszył jej syn Filip uczeń klasy trzeciej. Były koleżanki z klasy Filipa ze swoimi mamami oraz inni chętni uczniowie. Nie zabrakło i taty z synem. W naszej szkole łączymy naukę z pasją, łączymy pokolenia i zmieniamy sposób postrzegania świata i ludzi.

galeria>>>więcej<<<


„Naucz mnie Mamo, naucz mnie Tato”

Projekt „Naucz mnie Mamo, naucz mnie Tato” napisany przez nauczycielkę Marzennę Matkowską realizowany w Szkole Podstawowej nr 5 otrzymał grant z Funduszu Grantowego dla Płocka. Uroczyste wręczenie grantu i okolicznościowego czeku odbyło się 3 grudnia podczas ogłoszenia laureatów IX edycji konkursu grantowego dla organizacji pozarządowych i III edycji konkursu grantowego dla osób indywidualnych i grup nieformalnych.

Projekt realizowany będzie do 19.06.2019r. Do realizacji projektu zaprosiliśmy rodziców naszych uczniów, rodziców z pasją, otwartych na współpracę ze szkołą. To rodzice będą prowadzić zajęcia dla dzieci, innych rodziców, nauczycieli i chętnych mieszkańców osiedla. Wielu naszych rodziców wykonuje ciekawe zawody, wielu z nich ma różnorodne zainteresowania oraz pasje, które pozwalają im być niezwykłymi rodzicami i które urozmaicają życie rodzinne. Dostrzegamy ich ogromny potencjał i pragniemy wspólnie oddziaływać na dzieci w zdobywaniu wiedzy i ich wychowywaniu. Przewidzieliśmy różnorodną tematykę zajęć, która umożliwi zainteresowanie projektem szerokiej grupy dzieci, młodzieży i dorosłych, zarówno tych, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, jak również dla tych, którzy preferują inną ciekawą, przydatną, relaksującą aktywność. Zaplanowaliśmy spotkanie o zdrowiu, warsztat wykonywania wyjątkowej biżuterii techniką soutache, robótki ręczne - szydełkowanie, zajęcia kulinarne – zdrowe II śniadanie, spotkanie z klubem krótkofalowców, zajęcia plastyczne – papierowa wiklina, zajęcia na rolkach, zajęcia sportowe, a na zakończenie wspólny festyn.

23 listopada odbyło się spotkanie z lekarzem, panią Joanną Bilską o tematyce prozdrowotnej i profilaktyce wad postawy. Dzieci zapoznały się też z aktualną piramidą zdrowego żywienia i aktywności fizycznej dla dzieci i młodzieży.

28 listopada pod opieką pani Beaty Żółtowskiej uczyliśmy się robić biżuterię techniką soutache. Łatwo nie było, ale bardzo się staraliśmy.

galeria>>>więcej<<<


Copyright © 2011 SP5 Wszelkie prawa zastrzeżone
Autor: mgr inż. Daniel Kozłowski