SZKOLNE KOŁO
 LIGI OCHRONY PRZYRODY

LOP Szkolne Koło LOP skupia 45 uczniów zainteresowanych problemami ochrony środowiska . Głównym celem działalności koła LOP jest kształtowanie postaw ekologicznych młodzieży oraz wdrażanie do działań sprzyjających harmonijnemu funkcjonowaniu środowiska przyrodniczego. Dzieci uczą się obserwować przyrodę, dostrzegać pozytywne i negatywne zjawiska zachodzące w ekosystemach, rozpoznawać związki między środowiskiem przyrodniczym a człowiekiem oraz jego działalnością, podejmować działania na rzecz ochrony środowiska, zgłębiać wiedzę o przyrodzie w oparciu o obserwację, doświadczenia i fachową literaturę.

Członkowie koła uczestniczą w zajęciach terenowych, na których rozpoznają rośliny według klucza oraz oznaczają stopień zanieczyszczenia powietrza tlenkami siarki na podstawie skali porostowej. Wykonują zielniki z roślin zebranych podczas wycieczek oraz albumy dotyczące roślin i zwierząt objętych ochroną prawną w Polsce.

Aby lepiej poznać globalne problemy ekologiczne oglądają filmy edukacyjne a później przygotowują i przedstawiają referaty oraz plakaty i postery dotyczące dziury ozonowej, efektu cieplarnianego i kwaśnych deszczy.

Uczniowie biorą udział w konkursach organizowanych przez Zarząd Okręgowy LOP w Płocku .

Tradycyjnie uczestniczą w akcji „ Sprzątanie Świata – Polska”. Opiekują się pracownią przyrodniczą i akwarium szkolnym. Zimą dokarmiają ptaki . Opiekunem SK LOP jest mgr Barbara Stanisz.