|
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 im. Władysława Broniewskiego w Płocku 09-401 Płock ul. Krakówka 4 tel. 24 262 31 08, +48 785 501 372 e-mail: sekretariat.sp5@plocman.pl |
|
AktualnościVI edycja konkursu „Chotomek Wyłania Mistrza/Mistrzynię Rymowania 2026 To był dzień pełen emocji i wzruszeń. W konkursie wzięło udział aż 27 recytatorów oraz twórców własnych rymowanek. Poziom tegorocznej edycji był niezwykle wyrównany, a konkurencja ogromna. Komisja konkursowa miała naprawdę twardy orzech do zgryzienia. W dziecięcej twórczości dominowały tematy bliskie codzienności – rodzina, marzenia, wakacje i pasje. Nie zabrakło również wierszy o ukochanych pupilach – psach i kotach. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Natalka Konopska kl. 2b Jury w składzie: dr hab. Agnieszka Frączek-Gorczyca – poetka, językoznawczyni, autorka książek dla dzieci, Zastępca Dyrektora Elżbieta Dobroń oraz Aneta Krzemińska-Wojtczak – kierownik Filii bibliotecznej nr 11 wyłoniło dwie Mistrzynie Rymowania w dwóch kategoriach wiekowych! Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki z autografem autorstwa Pani Agnieszki Frączek-Gorczycy. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy odwagi, kreatywności oraz talentu. Jak dobrze mieć „siostrę bliźniaczkę” … W naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ciechanowie. Wizyta była doskonałą okazją do bliższego poznania naszej placówki oraz wymiany doświadczeń między uczniami i nauczycielami. Szczególnym elementem, który łączy obie szkoły, jest wspólny patron – Władysław Broniewski. To właśnie jego twórczość i wartości stały się inspiracją do rozmów oraz wspólnych aktywności, które pozwoliły uczniom lepiej się poznać i zintegrować. Podczas spotkania goście mieli okazję zwiedzić szkołę oraz spędzić czas w miłej i przyjaznej atmosferze. Nie zabrakło rozmów, uśmiechu i wspólnych chwil, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników. Wizyta ta przyczyniła się do zacieśnienia więzi między naszymi szkołami i zaowocowała obietnicą dalszej współpracy. Mamy nadzieję, że to dopiero początek wielu wspólnych inicjatyw i kolejnych spotkań. Dziękujemy za odwiedziny i już teraz czekamy na kolejne wspólne działania! Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 13 kwietnia każdego roku w całej Polsce obchodzony jest Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w związku z wymordowaniem przez NKWD prawie 22 tysięcy oficerów Wojska Polskiego, Policji, Straży Granicznej i Więziennej. W ramach programu „Katyń... ocalić od zapomnienia" upamiętniającego ofiary zbrodni przy naszej szkole został posadzony Dąb Pamięci. Minutą ciszy oraz zapaleniem zniczy społeczność szkolna oddała hołd pomordowanym w 1940 roku żołnierzom. Uczniowie decydują: techniczne projekty kolegów zdobywają głosy! Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny udowodnili, że potrafią nie tylko tworzyć ciekawe i innowacyjne projekty, ale również świadomie je oceniać. W ostatnich dniach odbyło się wyjątkowe głosowanie, w którym to właśnie uczniowie decydowali, które techniczne realizacje ich kolegów zasługują na szczególne wyróżnienie. WYJĄTKOWA LEKCJA WF 14 kwietnia klasy sportowe naszej szkoły miały przyjemność uczestniczyć w wyjątkowej lekcji wychowania fizycznego, którą poprowadzili piłkarze nożni Wisły Płock. Nasi uczniowie mieli przyjemność trenować z Dominikiem Kunem, Kubą Burkiem i Wiktorem Nowakiem. Na początku zajęć odbyła się wspólna rozgrzewka aby móc uczestniczyć w różnorodnych zadaniach piłkarskich. Na koniec odbył się wspólny mecz , piłkarze kontra nasi uczniowie, który zakończył się remisem 1:1. Mieliśmy również okazję do wspólnych rozmów, wymiany doświadczeń oraz oczywiście do wspólnych zdjęć i autografów. Dziękujemy Wisło!!! Warsztaty wielkanocne Klasa 2b odwiedziła Młodzieżowy Dom Kultury, aby wziąć udział w pasjonujących warsztatach plastycznych. Uczniowie wykonali wspaniałe świąteczne wianuszki. Pełne klejenia, wycinania i konstruowania zajęcia dostarczyły dzieciom mnóstwo radości i wprowadziły wszystkich w świąteczny, wiosenny nastrój.
|