 |
Szanowni Rodzice,
22 listopada 2017r. o godz. 1630 odbędą się zebrania rodziców z wychowawcami uczniów klas IV-VII.
Zapraszamy Dyrektor Szkoły i Wychowawcy
|
_____________________________________ _ _ _ ______________________________________
 |
Szanowni Rodzice,
15 listopada 2017r. o godz. 1630 odbędą się zebrania rodziców z wychowawcami uczniów oddziałów gimnazjalnych.
16 listopada 2017r. o godz. 1630 odbędą się zebrania rodziców z wychowawcami uczniów klas I-III.
Zapraszamy Dyrektor Szkoły i Wychowawcy
|
_____________________________________ _ _ _ ______________________________________
XI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI
10 listopada uczniowie klasy Va reprezentowali szkołę podczas XI BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI ULICAMI MIASTA PŁOCKA pod hasłem „biegnij z biało-czerwoną. Organizatorem biegu jest Parafialno-Uczniowski Klub Sportowy „Viktoria Płock” a partnerami Zespół Szkół Technicznych w Płocku oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Płocku. Trasa biegu to: ul. Kolegialna – Gradowskiego – Warszawska – Kościuszki – Pl. Obrońców Warszawy. W/w bieg był podzielony na dwie części: patriotyczną poświęconą 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz sportową - bieg uliczny (bez rywalizacji sportowej). Uczestnicy wystartowali wszyscy razem, dystans do pokonania to ok. 1300m. Uczniowie otrzymali koszulki okolicznościowe oraz ciepły posiłek i herbatę.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
http://plock.wyborcza.pl/plock/51,35682,22628177.html?i=48
http://plock.wyborcza.pl/plock/51,35682,22628177.html?i=39
http://plock.wyborcza.pl/plock/51,35682,22628177.html?i=37
Warszawa na Sportowo
20 października klasy sportowe Va i VIa udały się na wycieczkę do Warszawy, która została sfinansowana przez Płocką Akademię Piłki Nożnej. W celu przeżycia piłkarskich emocji zwiedzano Stadion Narodowy. Każdy miał szansę poczuć się jak kibic, sprawdzając niezwykłą akustykę stadionu, a nawet zwiedzić szatnię, w której do meczów Mistrzostw Europy przygotowywali się Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski. Uczniowie zobaczyli również centrum medialne PGE Narodowego, które przeznaczone jest dla dziennikarzy. Następnie zwiedzano Muzeum Sportu i Turystyki, które od początku swojego istnienia gromadzi fotografię sportową, albumy fotograficzne, negatywy. W ten sposób piątoklasiści oraz szóstoklasiści zapoznali się z historią polskiego sportu, igrzysk olimpijskich, a także bieżących wydarzeń sportowych w Polsce i na świecie. Wspaniała atmosfera oraz niesamowita zabawa zostaną w pamięci na długo.
Nie zapominamy o tych, którzy przelali krew za ojczyznę …
W piątek na cmentarzu przy ul. Krakówka, należącym do parafii św. Benedykta, odbyła się niezwykła uroczystość. Dzieci z miejscowego przedszkola, naszej szkoły, ich opiekunowie, proboszcz parafii ks. Mariusz Oryl, dyrektor płockiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Tomasz Kominek oraz zaproszeni goście zapalili znicze i rozwiesili flagi na mogile 113 żołnierzy polskich z 19. Pułku Piechoty Odsieczy Lwowa, poległych we wrześniu 1939 r. podczas walk z Niemcami w rejonie Radziwia oraz na mogile żołnierzy, którzy polegli w 1920 r. w obronie Płocka przed nawałnicą bolszewicką.
XIV Mazowiecki Turniej Szachowy
28 października 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Płocku odbył się Turniej Szachowy. Jego współorganizatorem była Rada Mieszkańców Osiedla Radziwie. Turniej przeprowadzony został w kilku kategoriach wiekowych, a jego sędzią był pan Paweł Flak. Szczegółowe wyniki turnieju znajdziecie Państwo pod adresem http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_6624/index.html?l=pl
Zapraszamy do galerii zdjęć!
Jakże nie płonąć w podzięce … Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole!
Jak co roku w październiku odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela. Była to doskonała okazja, aby podziękować wszystkim nauczycielom i pracownikom za trud, cierpliwość i serce, jakie wkładają w swą codzienną pracę. Integralną częścią uroczystości był występ artystyczny przygotowany przez koło teatralne oraz chór szkolny.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości!
Z wizytą w Wilanowie
26 października, grupa pasjonatów historii z klas gimnazjalnych zwiedziła pałac i ogrody Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Następnie młodzież uczestniczyła w lekcji kaligrafii. Z pomocą pióra, atramentu i kartki papieru młodzi ludzie przenieśli się do XVII w.
„DAJ SIĘ ZOBACZYĆ”
W ramach akcji „DAJ SIĘ ZOBACZYĆ” gościliśmy dzisiaj w „Piątce” sympatyczne i wesołe ORLEN Rybki. Projekt realizowany przez PKN Orlen we współpracy z Gminą Miasto Płock, skierowany jest do mieszkańców Płocka, a w szczególności do dzieci w wieku szkolnym i ma na celu zwiększenie świadomości potrzeby noszenia elementów odblaskowych przez pieszych użytkowników dróg. Podczas wizyt animatorów w klasach prowadzone były pogadanki o bezpieczeństwie na drodze, a na zakończenie zajęć każdy uczeń otrzymał odblaskowy worek.
|
|