SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5
im. Władysława Broniewskiego w Płocku
09-401 Płock ul. Krakówka 4 tel. 24 262 31 08, +48 785 501 372
e-mail: sekretariat.sp5@plocman.pl

"Broniewski rozpostarty szeroko"

Rok 2022 został ustanowiony przez Radę Miasta Płocka Rokiem Władysława Broniewskiego. W tym właśnie roku nasza szkoła nosząca imię tego poety obchodzić będzie 60 - lecie działalności. Wydarzenia te skłoniły przedstawicieli naszej szkoły do wyruszenia śladami Władysława Broniewskiego. Uczniowie klasy VIIc i VIa udali się do Książnicy Płockiej, by obejrzeć wystawę "Broniewski rozpostarty szeroko" poświęconą życiu i twórczości płockiego poety. Wchodząc na wystawę obejrzeliśmy portrety Broniewskiego ukazujące go na kolejnych etapach życia. Naszą uwagę zwrócił też dąb z wpisanym kalendarium z życia poety. Oglądając zdjęcia, czytając fragmenty poezji poznaliśmy różne oblicza patrona naszej szkoły. Słuchając pieśni i piosenek skomponowanych do tekstów Władysława Broniewskiego zrozumieliśmy, że Jego poezja jest żywa do dnia dzisiejszego.

Copyright © 2011 SP5 Wszelkie prawa zastrzeżone
Autor: mgr inż. Daniel Kozłowski