Kolejny raz zagraliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

XXX raz zagrała Wielka Orkiestra pod batutą Jurka Owsiaka. W tej edycji celem zbiórki była pomoc polskiej okulistyce dziecięcej. To nie pierwsze działania Fundacji WOŚP w obrębie okulistyki. Od 20 lat fundacja prowadzi Program Zapobiegania i Leczenia Retinopatii Wcześniaków, w ramach którego przebadano blisko 255 tys. dzieci, co pozwoliło uratować wzrok niemal 11 tysiącom wcześniaków. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na specjalistyczny sprzęt medyczny, który wskażą poszczególne oddziały okulistyki dziecięcej, ale nie tylko.

Nasza szkoła, podobnie jak w latach ubiegłych włączyła się w akcję Orkiestry punktualnie o 8.15 dwie niestrudzone wolontariuszki: Magdalena Wasilewska i Julia Lis uzbrojone w skarbonki i charakterystyczne czerwone serduszka wyruszyły na ulice Radziwia. Mimo bardzo nieciekawej pogody, mieszkańców nie trzeba było namawiać, aby wsparli zbiórkę. W skarbonkach Orkiestry znalazło się bowiem po przeliczeniu dokładnie 1017 zł !!!!

Wszystkim, którzy dołączyli do Orkiestry serdecznie dziękujemy i do zobaczenia w przyszłym roku!