Cała Polska czytała „Moralność pani Dulskiej”. Płock też!

Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej była lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania. Gabriela Zapolska napisała ten dramat jesienią 1906 roku. Utwór bardzo szybko stał się popularny i jest uważany za jedno z najważniejszych osiągnięć twórczych pisarki. Dzieło cechuje komizm, bogactwo obserwacji obyczajowych, a zwłaszcza silna wymowa społeczna.

Jak co roku do wspólnego czytania zaprosiła Książnica Płocka, a przystąpili do niego przedstawiciele władz miasta, świata kultury i mediów, służb mundurowych, instytucji, organizacji pozarządowych, płockich szkół oraz osoby prywatne. Naszą placówkę reprezentowały panie: Izabela Bitkowska oraz Iwona Ziółkowska.

W imieniu naszej szkoły Pani Dyrektor Elżbieta Tyszka odebrała podziękowania za udział "Piątki" we wszystkich dziesięciu edycjach Narodowego Czytania.