SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5
im. Władysława Broniewskiego w Płocku
09-401 Płock ul. Krakówka 4 tel. 24 262 31 08, +48 785 501 372
e-mail: sekretariat.sp5@plocman.pl

„Płock Broniewskiego”.

 

21 października 2022r. kolejny raz gościliśmy  w murach naszej placówki uczestników niezwykłego wydarzenia,  jakim była promocja albumu fotograficznego. W tamtym roku była to publikacja „Wisła niepokorna”, teraz album -  „Płock Broniewskiego”. Tym bardziej było nam miło, gdyż nasza szkoła, obchodząca w tym roku 60 – lecie swojego istnienia, której patronem jest płocki poeta stała się  bohaterem jednego z rozdziałów tej publikacji.

Trudno wyobrazić sobie mówienie o Władysławie Broniewskim bez przypomnienia wszystkich miejsc w Płocku, które go ukształtowały jako ucznia, żołnierza, twórcę, jako człowieka. Album „Płock Broniewskiego” to z całą pewnością  wspaniały przewodnik po jego śladach…

Zapraszamy do galerii zdjęć ….

     

Copyright © 2011 SP5 Wszelkie prawa zastrzeżone
Autor: mgr inż. Daniel Kozłowski