Zmień nawyki - Kampania Edukacyjna Wodociągów Płockich

„Toaleta to nie śmietnik" -

pod tym hasłem kryje się kampania edukacyjna o tematyce proekologicznej. Nawiązuje do złych nawyków braku świadomości ludzi o tym, co się dzieje, gdy wrzucą nieodpowiedni przedmiot do toalety. Wiele osób traktuje toaletę jak kosz na śmieci. Śmieci, które zostają wrzucone do sieci kanalizacyjnej, powinny zostać poddane segregacji, o ile to możliwe.

Wodociągi Płockie rozpoczynają cykl lekcji edukacyjnych dla uczniów klas 1-3 w płockich szkołach podstawowych "Toaleta to nie śmietnik". W trakcie lekcji poprzez zabawę dzieci zdobędą wiedzę, jak świadomie korzystać z urządzeń sanitarnych. Jakie skutki są tego, kiedy wrzucane są nieodpowiednie przedmioty do toalety. Podczas zajęć, najmłodsi będą zaangażowani w różnorodne kreatywne czynności  by jak najlepiej zapamiętały, że mają wpływ na to, co jest umieszczane w toalecie.