09-401 Płock ul. Krakówka 4 tel. 24 262 31 08, +48 785 501 372
e-mail: sekretariat.sp5@plocman.pl

Rodzinny rajd rowerowy

W ramach tegorocznej kampanii "ROWEROWY MAJ" zaprosiliśmy uczniów z rodzinami oraz sympatyków naszej szkoły do udziału w rodzinnym rajdzie rowerowym. Zorganizowany on został 18 maja przy współpracy z Radą Osiedla Radziwie. Uczestnicy rajdu - grupa 149 osób - miała do pokonania na jednośladach około 10 kilometrów. Na mecie na rowerzystów czekała niespodzianka. Było nią losowanie głównej nagrody - roweru. Szczęście uśmiechnęło się do uczennicy klasy trzeciej - Alicji Domeradzkiej. To ona odjechała z rajdu nowym jednośladem.

Aby ostudzić emocje związane z losowaniem organizatorzy rajdu zaprosili chętnych na słodki poczęstunek oraz do wspólnej zabawy. Na najmłodszych czekały dmuchane zjeżdżalnie i trampoliny, zajęcia taneczne z animatorem oraz wata cukrowa. Pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Kobiernikach poprowadzili warsztaty ekologiczne. Dzieci podczas malowania ekotoreb przyswajały wiedzę z zakresu segregacji odpadów.

Mamy nadzieję, że rajd stał się okazją do integracji społeczności lokalnej oraz uświadomił młodzieży, jak ważny jest aktywny wypoczynek.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację rajdu.