narodowy1min20 października klasy sportowe Va i VIa udały się na wycieczkę do Warszawy, która została sfinansowana przez Płocką Akademię Piłki Nożnej. W celu przeżycia piłkarskich emocji zwiedzano Stadion Narodowy. Każdy miał szansę poczuć się jak kibic, sprawdzając niezwykłą akustykę stadionu, a nawet zwiedzić szatnię, w której do meczów Mistrzostw Europy przygotowywali się Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski. Uczniowie zobaczyli również centrum medialne PGE Narodowego, które przeznaczone jest dla dziennikarzy. Następnie zwiedzano Muzeum Sportu i Turystyki, które od początku swojego istnienia gromadzi fotografię sportową, albumy fotograficzne, negatywy. W ten sposób piątoklasiści oraz szóstoklasiści zapoznali się z historią polskiego sportu, igrzysk olimpijskich, a także bieżących wydarzeń sportowych w Polsce i na świecie. Wspaniała atmosfera oraz niesamowita zabawa zostaną w pamięci na długo.