Godzina kodowania 20174 – 10 grudnia.

W ramach Tygodnia Edukacji Nauk Informatycznych, który przypada w dniach 4 – 10 grudnia uczniowie naszej „Piątki”  (znajdź nas na mapie) wezmą udział w specjalnym międzynarodowym wydarzeniu jakim jest Godzina Kodowania. Podczas godzinnych zajęć, podobnie jak dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów uczniowie poznają tajniki podstaw kodowania. Każdy z uczestników na zakończenie otrzyma imienny certyfikat

Kolejne kroki postępowania są opisane tutaj:

Serdecznie zapraszamy!
Webm@stersi

ZAPROGRAMUJ
ŚWIĄTECZNE MARZENIA
Z OKAZJI BOŻEGO NARODZENIA

Uczniowie szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych!!!

Zapraszamy do udziału

w Powiatowym Konkursie Informatycznym w środowisku SCRATCH

>>>Regulamin<<<

Przepis na czytanie

28 listopada w Książnicy Płockiej odbył się Turniej o tytuł Masterchefa Literackiej Kuchni. Jego podstawowym założeniem było poszukiwanie nowatorskich sposobów rozbudzania apetytu na czytanie. Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna w składzie: Aleksandra Chojnowska - kl. VIIA, Zuzanna Wojtalewicz i Weronika Zajączkowska z kl. IIIA. Mieliśmy do wykonania dziesięć zadań związanych z tekstami literackimi. Aby poradzić sobie z nimi, niezbędna była umiejętność twórczego myślenia oraz sprawność fizyczna.

Na sarmackim dworze…

27 listopada młodzież z klas gimnazjalnych uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Miłośnicy historii ponownie zawitali do Wilanowa na pasjonujące zajęcia dotyczące mody, obyczajów, kultury szlachty w XVII w. Młodzież pod czujnym okiem mistrza kaligrafii ćwiczyła także trudną sztukę pisania. Na koniec uczniowie mieli możliwość obejrzenia instalacji świetlnych zdobiących ogród przy pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie.

Kolorowe warsztaty

23 listopada uczniowie klasy Ia i Ib wraz z wychowawczyniami: p. Grażyną Małecką i p. Iwoną Ziółkowską wybrali się do Zakątka Odkrywców. Uczniowie wzięli udział w twórczych i oryginalnych warsztatach "Kredki". Warsztaty te dały pierwszakom możliwość obcowania z niezwykłym światem barw. Młodzi Odkrywcy własnoręcznie wykonali kredki, które zaskoczyły wszystkich nie tylko żywymi kolorami, ale także pięknymi zapachami. Spotkanie urozmaicił pokaz Zaczarowanego Ołówka. Wszyscy przenieśliśmy się w zaczarowany świat magii.

Wspólne czytanie "Dziadów" Adama Mickiewicza

Listopadową tradycją stała się już akcja czytania "Dziadów" Adama Mickiewicza
organizowana przez Książnicę Płocką.
Nasza szkoła również włączyła się w to przedsięwzięcie.
Uczniowie oddziałów gimnazjalnych zaprosili nas na niezwykle mroczne,
tajemnicze i pełne grozy czytanie II części "Dziadów".
Towarzyszyli nam przedstawiciele Filii nr 1 Książnicy Płockiej.

Zajęcia w bibliotece

10 października uczniowie klasy Ia wraz z wychowawczynią p. Grażyną Małecką wybrali się do Filii bibliotecznej nr 1. Tam uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez panią Anidę Kuczmarską. Podczas wspólnej zabawy dzieci słuchały wierszy, odgadywały zagadki, rebusy, śpiewały piosenki oraz z wielkim zaangażowaniem wykonywały prace plastyczne o tematyce jesiennej. Warsztaty w bibliotece sprawiły pierwszakom wiele radości.

Pierwszaki obchodzą Dzień Chłopca

28 września dzieci z klasy Ia wraz z wychowawczynią p. Grażyną Małecką udały się do Rodzinnego Centrum Rozrywki Wesoła Ciuchcia. W sposób aktywny spędzały Dzień Chłopaka. Dużą atrakcją dla dzieci okazał się laserowy labirynt. Składał się on z zestawu laserów ustawionych w formie przeszkód. Pierwszaki mogły również sprawdzić swoją kondycję. Basen z gąbkami, trampoliny i wiele innych atrakcji-to wszystko sprawiło, że czas minął bardzo szybko i przyjemnie.