Noś odblaski – świeć przykładem

galeria>>>więcej<<<

11 grudnia społeczność naszej szkoły wzięła udział w happeningu pod hasłem „Noś odblaski – świeć przykładem”. Akcję naszą wspomogli: radny Miasta Płocka – pan Tomasz Kominek, pan Karol Krajewski oraz przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Wszyscy ubrani w kamizelki odblaskowe przeszliśmy ulicami osiedla Radziwie. Uwagę przechodniów przyciągaliśmy nie tylko odblaskowym strojem, ale także transparentami i plakatami, które nieśliśmy ze sobą. Hasła umieszczone na transparentach były bardzo trafne i pouczające. Wszystkie promowały noszenie odblasków przez pieszych. Podczas marszu po mieście śpiewaliśmy piosenki zgodne z tą tematyką oraz skandowaliśmy hasła wzywające do noszenia odblasków. Gwarny i odblaskowy korowód wzbudził żywe zainteresowanie wśród przechodniów, mieszkańców, a także kierowców, którzy nas pozdrawiali i gratulowali pomysłowości. Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom przyczynimy się do poprawy bezpieczeństwa wśród pieszych.

Dziękujemy panu Tomaszowi Kominkowi i panu Karolowi Krajewskiemu za przybycie i obdarowanie uczniów prezentami w postaci odblasków. Wyrazy podziękowania kierujemy też do przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Płocku za czuwanie nad bezpieczeństwem przeprowadzanej akcji.