22 kwietnia - Światowy Dzień Ziemi

Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie od 1990 roku.

Międzynarodowy Dzień Ziemi to szereg akcji prowadzonych na całym świecie, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie.
Inicjatywa ma swoje korzenie już w latach siedemdziesiątych dwudziestego wieku. Święto obecnie obchodzone jest w 192 krajach świata.
W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku.
Program i tematykę kolejnych obchodów polskiego Dnia Ziemi kształtują ważne i bieżące tematy dotyczące ekologii i środowiska.

W tym roku Światowy Dzień Ziemi będzie poświęcony zaakcentowaniu potrzeby przywrócenia równowagi ekosystemów na świecie.
Hasło tegorocznych obchodów to: „PRZYWRÓĆMY NASZĄ ZIEMIĘ".

Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które żyje ze świadomością szkód jakie ludzkość wyrządza Planecie i ostatnim, które ma szansę naprawić wyrządzone dotychczas szkody.
Przyrodę da się jeszcze uratować - pod warunkiem, że zaczniemy działać wspólnie i… od zaraz!
Duże zmiany zaczynają się od tych małych - każdy z nas może je wprowadzić w swoim codziennym życiu.
To nasze wybory, nasze działanie i nasza wiedza mają wpływ na nasze bezpośrednie otoczenie, a to ono przecież tworzy środowisko, w którym żyjemy.