Rodzinny rajd rowerowy

W ramach tegorocznej kampanii "ROWEROWY MAJ" zaprosiliśmy uczniów z rodzinami oraz sympatyków naszej szkoły do udziału w rodzinnym rajdzie rowerowym. Zorganizowany on został 21 maja przy współpracy z Radą Osiedla Radziwie. Uczestnicy rajdu - grupa 87 osób - miała do pokonania na jednośladach około 10 kilometrów. Na mecie na rowerzystów czekała niespodzianka. Było nią losowanie nagród, w tym głównej - roweru. Szczęście uśmiechnęło się do uczennicy klasy trzeciej - Anastazji Flak. To ona odjechała z rajdu nowym jednośladem.

Aby ostudzić emocje związane z losowaniem organizatorzy rajdu zaprosili chętnych na słodki poczęstunek oraz do wspólnej zabawy. Na najmłodszych czekały dmuchane zjeżdżalnie i trampoliny, zajęcia taneczne z animatorem oraz wata cukrowa. Pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Kobiernikach poprowadzili warsztaty ekologiczne. Dzieci podczas malowania terakotowych doniczek przyswajały wiedzę z zakresu segregacji odpadów, a następnie do swoich pięknych prac sadziły rośliny.

Mamy nadzieję, że rajd stał się okazją do integracji społeczności lokalnej oraz uświadomił młodzieży, jak ważny jest aktywny wypoczynek.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację rajdu.