09-401 Płock ul. Krakówka 4 tel. 24 262 31 08, +48 785 501 372

Informacje o programie

Komunikat prasowy

Wykaz zakupionego sprzętu

Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego programu „Laboratoria Przyszłości”.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Wykorzystanie sprzętu - listopad 2022 r.

Na zajęciach uczniowie klasy VII a  układali Klocki Lego czytając instrukcję. Jakby powiedziała młodzież, wyższy LEVEL w Lego.  Wbrew pozorom nie wszystkim udało się dobrze wykonać pracę. Przed nami kolejne wyzwanie, więc nie poddajemy się.  Wiemy nad czym musimy popracować. Lekcja minęła szybko i  konstruktywnie.

Uczniowie coraz częściej podczas zajęć korzystają ze sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”.

Wykorzystanie sprzętu - październik 2022 r.

Uczniowie klasy VI b  w programie Lego konstruowali urządzenie do wodowania, pojazd arktyczny, pojazd do eksploracji jaskiń oraz skuter śnieżny, testowali zaprojektowane ramię wodujące łódkę, zaprogramowali reflektor ze zmiennymi kolorami. Dzieci były bardzo zadowolone z formy zajęć. Z zaangażowaniem włączyły się do działania, podzieliły zadaniami. Efekt pracy wszystkim uczniom bardzo się spodobał i z radością przyjęły informację, że to z pewnością nie ostatnia lekcja z klockami lego. Nauka przez zabawę, tworzenie, budowanie, kreowanie rozwija wyobraźnię przestrzenną, zdolności twórcze, matematyczne, zdolności logiczne myślenia i dlatego warto powtarzać takie lekcje.

Uczniowie naszej Szkoły korzystają już ze sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”.

Wykorzystanie sprzętu - wrzesień 2022 r.

We wrześniu na lekcji informatyki uczniowie klasy VIa operowali klockami LEGO Education, wykorzystując metodę pracy projektowej STEAM łączącą: naukę (S), technologię (T), inżynierię (E), sztukę (A) i matematykę (M) w celu budowania u uczniów kompetencji przyszłości. Było mnóstwo dobrej zabawy i radości – wzmacnialiśmy pewność siebie i rozwijaliśmy umiejętność krytycznego myślenia, a także z odwagą i swobodą odkrywaliśmy zjawiska i zagadnienia przedmiotów STEAM.

Klocki zostały zakupione w ramach programu - Laboratoria Przyszłości.