Wspieramy Ukrainę

male1.jpg

Kochani, pragniemy podziękować wszystkim uczniom i ich rodzinom za włączenie się w zbiórkę na rzecz ukraińskich uchodźców. Przez tydzień udało nam się zebrać wiele produktów żywnościowych oraz środków higienicznych, które zostały przekazane potrzebującym.

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem Waszej hojności, wrażliwości i dobroci!

Wiec poparcia dla Ukrainy

We wtorek 9 marca odbył się antywojenny wiec poparcia dla Ukrainy zorganizowany przez Młodzieżową Radę Miasta. Pod ratuszem zebrało się kilkuset uczniów z płockich szkół, którzy jednoznacznie wyrazili swoje stanowisko wobec rosyjskiej agresji. Wszyscy, którzy zdecydowali się zabrać głos, potępiali agresję Rosji na Ukrainę i bestialstwo napastników dopuszczających się zbrodni na ludności cywilnej. Odnoszono się również do ostrzałów na Żytomierz - partnerskiego miasta Płocka. Prezydent naszego miasta zaapelował jeszcze do uczniów i ich nauczycieli o ciepłe przyjęcie ukraińskich uchodźców w swoich szkołach, by mogli czuć się jak najbardziej bezpiecznie i mogli kontynuować swoją edukację.

Na wiecu naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VIII B wraz z opiekunem

Razem dla Ukrainy!

Droga Społeczności Szkolna, Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

Konflikt w Ukrainie to niewyobrażalne cierpienie tysięcy niewinnych ludzi.
Pokażmy, że w obliczu tej tragedii jesteśmy razem z wszystkimi poszkodowanymi.

Samorząd SP 5 organizuje zbiórkę potrzebnych produktów:

Zbieramy:

ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.

KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.

Produkty prosimy przynosić do biblioteki szkolnej