XXIV Piknik Europejski pod znakiem … Mongolii!

13 maja na płockim Starym Rynku miała miejsce kolejna odsłona dobrze znanego mieszkańcom miasta Pikniku Europejskiego. Obok święta Europy jest to również święto miast partnerskich, z tego właśnie względu nasza szkoła reprezentowała Mongolię – na podstawie listu intencyjnego Płock współpracuje z mongolskim miastem Bayanzurkh.

Na naszym kramie nie zabrakło wszystkiego tego, co charakterystyczne dla Mongolii. Pojawiła się więc jurta, step, łuki, konie, owce (oczywiście pluszowe) oraz wiele innych ciekawostek. Odwiedzające nasz kram dzieci mogły wykonać piękne kolorowanki czy zrobić sobie zdjęcie w „europejskiej” fotobudce.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli powstawanie naszego stoiska, a w szczególności uczennicom klasy 8a i 8c, które dzielnie zajmowały się najmłodszymi gośćmi pikniku.

Zapraszamy do galerii !!!