V Turniej Szachowy

Waleczność, rozwaga, cierpliwość, szacunek do drugiego człowieka...
Brzmi jak wykaz cech rycerskich?
Poniekąd można tak powiedzieć. Nie bez powodu szachy nazywane są królewską grą, która wymaga wiele wysiłku umysłowego, ale też hartu ducha.

16 maja 2023 r. w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Płocku odbył się V Turniej Szachowy, którego celem jest nie tylko popularyzacja gry w szachy, ale przede wszystkim integracja szkół, uczniów i nauczycieli zaangażowanych w projekt „Szachy w mazowieckiej szkole” prowadzony w naszej szkole przez p. Annę Cichocką-Panek.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2: Zuzanna Kiczkieruk, Michalina Tomaszewska, Wiktor Śliwiński i Andrzej Tomczak oraz uczniowie klasy 3: Zuzanna Janiak i Jakub Peć.

W tej edycji turnieju wzięli udział uczniowie z wielu szkół z terenu naszego powiatu, więc konkurencja była duża. Dla naszych młodych szachistów było to kolejne doświadczenie, które pozwoliło sprawdzić swoje umiejętności oraz doznać ciekawych przeżyć.

Z dumą możemy pochwalić się naszymi wspaniałymi medalistami:

I miejsce i złoty medal otrzymała Zuzanna Kiczkieruk

II miejsce i srebrny medal otrzymała Michalina Tomaszewska

III miejsce i brązowe medale otrzymali: Zuzanna Janiak i Jakub Peć

Nasi medaliści otrzymali również zaproszenie na III Finałowy Turniej Szachowy, który odbędzie się 13 czerwca 2023 roku w Siedlcach.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Rozgrywki sędziowali: Ryszard Królikowski i Mirosław Orłowski.

Koordynatorem projektu w MSCDN Wydział w Płocku jest Bogumiła Ogrodowczyk nauczyciel konsultant.