SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5
im. Władysława Broniewskiego w Płocku
09-401 Płock ul. Krakówka 4 tel. 24 262 31 08, +48 785 501 372
e-mail: sekretariat.sp5@plocman.pl

              

Sukces w konkursie literackim!

Konkurs literacki „Piszę książkę” jest organizowany w naszym powiecie już 22 raz!Zadaniem konkursowym jest stworzenie własnej książki. Jury ocenia efekty twórczości pisarskiej, ilustratorskiej i edytorskiej, a więc zarówno stronę literacką (pomysłowość i oryginalność treści, walory artystyczne),jaki i szatę graficzną (kreatywność oraz estetykę wykonania oprawy i ilustracji). Zarówno treść, jak i forma pracy zależy wyłącznie od inwencji twórczej autora. 20 marca 2024 roku odbył się finał tegorocznej edycji. Organizatorzy podkreślali, że poziom wszystkich nadesłanych prac (a było ich kilkadziesiąt) był bardzo wysoki, a jury długo nie mogło podjąć decyzji kogo nagrodzić. Tym bardziej jest nam miło poinformować, że uczeń klasy 7a – Jan Młodziejewski został wyróżniony za projekt „Tajemnica starego pergaminu”.

Jaśkowi gratulujemy i życzymy dalszych literackich sukcesów.


Copyright © 2011 SP5 Wszelkie prawa zastrzeżone
Autor: mgr inż. Daniel Kozłowski