Spotkanie z Płocką Lokalną Organizacją Turystyczną

20 marca 2024 roku naszą szkołę odwiedzili znamienici goście - przedstawiciele i przyjaciele Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Uczniowie klas młodszych w ramach projektu „Płock na Szlaku Książąt Mazowieckich” poszerzali wiedzę na temat historii miasta Płocka i średniowiecznych władców. Rycerze z Płockiej Drużyny Kuszniczej zaprezentowali piękne stroje szlacheckie, broń z dawnych lat oraz rycerską kolczugę i hełm. Ważnym momentem spotkania było pasowanie chłopców na rycerzy. Dla dziewczynek pani przewodnik przygotowała dawne stroje i akcesoria kobiece. Opowiadała też wszystkim dzieciom o zabytkach Płocka, dawnych władcach i symbolach naszego miasta. Spotkanie było bardzo ciekawe i zakończyło się wręczeniem uczniom kolorowanki „Pokoloruj z nami Płock”. Dziękujemy pani Prezes PLOT Iwonie Krajewskiej za wspaniałą lekcję historii. Z turystycznym pozdrowieniem!