Rok szkolny 2017/2018 -  „Rokiem dla Niepodległej”

Rok szkolny 2017/2018 został ogłoszony przez Panią Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską „Rokiem dla Niepodległej” w związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby rozwijać zainteresowania uczniów polskimi symbolami narodowymi, postanowiliśmy po kolei prezentować je dzieciom i młodzieży. Zaczęliśmy od godła Rzeczypospolitej, czyli orła białego w koronie na czerwonym polu. Historię wizerunku orła, jego formy graficzne na przestrzeni ponadtysiącletniej polskiej państwowości ukazują plansze dydaktyczne umieszczone na górnym korytarzu szkolnego budynku. Natomiast w holu szkoły można obejrzeć wystawę zdjęć Pana Piotra Statkiewicza - członka Płockiego Towarzystwa Fotograficznego „Bielikowe loty”. Uczniowie oddziałów gimnazjalnych i kl. VII uczestniczyli także w spotkaniu z autorem zdjęć, który opowiedział im zarówno o zwyczajach tego niezwykłego ptasiego drapieżnika, jak i swojej pasji, a w szczególności obserwowaniu i fotografowaniu ptaków.

Uważny obserwator może dostrzec niekiedy nad Wzgórzem Tumskim, nad Wisłą szybującego orła bielika, ponieważ rodzina orłów ma gniazdo niedaleko Płocka. To może być niesamowite spotkanie.