Ślubowanie klas pierwszych 2019 r.

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. Tradycyjnie, jak co roku, dzieci prezentują swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Następnie, składają przysięgę na sztandar szkoły i uczestniczą w ceremonii pasowania piórem, po której już oficjalnie zostają przyjęte w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Płocku.

W tym roku wydarzenie miało miejsce 26 września. Występy dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Mali artyści po każdym występie byłi nagradzani gromkimi brawami. Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Od dzisiaj jako pełnoprawni uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Płocku będą miały prawa, ale też i obowiązki. I chociaż może nie zawsze będzie łatwo, otworzy się przed nimi "Ciekawa księga świata". Przewracając kolejne karty, będą zdobywały wiedzę i rozwijały swoje zainteresowania.

Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i powodów do radości!    galeria>>>więcej<<<