„Detektyw Archiwista”

19.10. 2023 r. odwiedziła naszą szkołę przedstawicielka Archiwum Państwowego w Płocku, Pani Magdalena Młodziejewska. Przeprowadziła warsztaty dla uczniów klas IV b i V b. Temat zajęć brzmiał: „Detektyw Archiwista”. O sposobach odszukania i wykorzystania materiałów archiwalnych i z archiwów domowych do stworzenia drzewa genealogicznego.’’

Uczniowie dowiedzieli się czym jest archiwum, co się w nim znajduje, czym zajmują się archiwiści i jak ważne są przechowywane tam zbiory. Prowadząca zachęciła dzieci do gromadzenia wszelkich rodzinnych dokumentów, pamiątek i założenia prywatnego archiwum, gdyż takie zbiory tworzą wyjątkową, osobistą historię, nieraz barwniejszą od dziejów podręcznikowych. Nasi podopieczni chętnie dyskutowali i wykonywali ćwiczenia praktyczne, które wzbudzały wiele emocji. Na koniec wszyscy otrzymali drobne upominki.

Dziękujemy!