Wycieczka klas młodszych do Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie

Uczniowie klasy II B i III B w czwartek 29 października 2023 roku pojechali do Warszawy do Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Na scenie kameralnej uczestniczyli w spektaklu „Ale heca! Czyli tajemnice opery oczami dzieci.”

…”A gdyby tak, pewnego razu obudzić się w zupełnie innym świecie – świecie opery?...”. Chór dziecięcy „Artos” im. Władysława Skoraczewskiego zaprosił na przygodę, w której tylko z pomocą publiczności może uwolnić dzielną kompozytorkę z tajemniczych tarapatów…

Chór „Artos” pod dyrekcją Danuty Chmurskiej zaśpiewał fragmenty oper:

• La boheme – Giacomo Puccini
  • Carmen – Georg Bizet
  • Turandot – Giacomo Puccini
  • Czarodziejski flet – Wolfgang Amadeus Mozart
  • Kotek, Złota rybka, Krakowiaczek, Prząśniczka, Spod igiełek - Pieśni Stanisława Moniuszki

Narratorem prowadzącym przedstawieni była Paulina Chmurska.
Składamy ogromne podziękowania pani Danucie Wielgomas, dzięki której w tak wspaniały sposób dzieci poznały świat opery.

Korzystając z okazji wyjazdu do Warszawy dzieci odwiedziły też Grób Nieznanego Żołnierza.