Poczta walentynkowa w naszej szkole!

14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni.

Teorii na temat pochodzenia walentynek jest bardzo wiele. Już od średniowiecza święto to jest obchodzone w południowej i zachodniej Europie. Do Polski walentynki dotarły późno, bo dopiero w latach 90 ubiegłego wieku. Patronem zakochanych jest święty Walenty, który udzielał potajemnie ślubów zakochanym i prawdopodobnie poniósł za to karę śmierci. Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek.

Uczniowie naszej szkoły także pamiętali o dnu zakochanych. Z tej okazji  zorganizowaliśmy pocztę walentynkową. Każdy z uczniów naszej szkoły mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a 14 lutego wszystkie listy dotarły do adresatów.
Oprócz uczniów, kartkami zostali obdarowani także nasi nauczyciele.