19 września uczniowie klas sportowych IVa, Va oraz VIa udali się na trzydniową wycieczkę do Zaździerza, położonego w pięknym kompleksie lasów sosnowych i mieszanych na terenie gminy Łąck, w obszarze Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Wycieczka została sfinansowana przez Płocką Akademię Piłki Nożnej. Jak przystało na sportowców, przygotowano wiele atrakcji. Uczniowie najbardziej czekali na grę zespołową laser paintball oraz bubble football. W czasie rozgrywki uczestnik gry zakładał nadmuchiwaną kulę i nosił ją jak plecak. Dodatkowo musiał biegać i kopać w piłkę. Jednakże było to trochę trudniejsze i zabawniejsze, bo nie zawsze trafiano w piłkę! Niespodziewane zderzenia z zawodnikami przeciwnej drużyny spowodowały, że poziom adrenaliny znacznie się podniósł! Nie obeszło się bez dużej ilości śmiechu! Archery Games to w dużym skrócie strzelanie do siebie nawzajem z łuku za pomocą specjalnych strzał z piankowym grotem. Gra wymaga od uczestników taktycznego myślenia, kreatywnego podejścia do napotykanych trudności, a także sporo ruchu. Uczniowie byli zachwyceni bitwą łuczników. Ostatniego dnia odbył się trening crossowy, który jest po prostu biegiem w terenie naturalnym.Podczas jego wykonywania należało pokonać różnego rodzaju przeszkody, czyli leżące na podłożu np. gałęzie. Biegano po zróżnicowanym podłożu, po trawie i piachu. Jednak największymi trudnościami do pokonania były bieg pod górkę oraz temperatura. Sportowcy nie poddali się, każdy pokonał trasę we własnym tempie. Oprócz codziennych treningów oraz turnieju piłki nożnej, dyskoteki i ogniska były również zajęcia na basenie. Podczas tej wycieczki uczniowie poznali nowe, aktywne formy spędzania wolnego czasu oraz zobaczyli dużo pięknych zakątków Zaździerza. Wspaniała atmosfera oraz niesamowita zabawa zostaną w pamięci na długo.

Obóz sportowy Zaździerz
galeria>>>więcej<<<